Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

12 września 2021

Dodatki dla dyrektorów szkół. Burmistrz podjął decyzję o ich wysokości

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Na koniec sierpnia burmistrz gminy Nakło wydał zarządzenie dotyczące dodatków dla dyrektorów # szkół. Chodzi o dodatek funkcyjny i motywacyjny.

Dyrektorzy szkół podstawowych w gminie Nakło w tym roku szkolnym otrzymają przyznane przez burmistrza dwa dodatki. Pierwszy to dodatek funkcyjny. Burmistrz przyznał go na okres od 1 września 2021 roku do 31 sierpnia 2022 roku. Jego wysokość jest zróżnicowana dla dyrektorów poszczególnych placówek. Najwyższy dodatek w kwocie 2 tys. 100 zł miesięcznie przyznano dyrektorom: Annie Maćkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, Halinie Lubiszewskiej -- dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle, Tomaszowi Rompalskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Nakle oraz Alinie Sławkowskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku. Dodatek funkcyjny w kwocie 1600 zł przyznano dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potulicach Monice Schulz-Krainskiej, dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie Ewie Miłosiernej, oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Występie Iwonie Szopińskiej. Dodatek funkcyjny, w kwocie 950 zł otrzyma dyrektor Przedszkola nr 2 w Nakle Adela Karnikowska. Najniższą kwotę dodatku w wysokości 800 zł przyznano dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nakle Beacie Nehring.

Poza dodatkiem funkcyjnym burmistrz przyznał również dodatki motywacyjne. W tym roku szkolnym – w okresie od 1 września 2021 roku do 28 lutego 2022 roku dyrektorzy szkół prowadzonych przez gminę będą otrzymywać miesięcznie po 670 zł dodatku. Kwota ta nie zmieniła się od ostatniego okresu, dodatki te są na tym samym poziomie jak w ubiegłym roku szkolnym. Obecnie obniżony został dodatek dla dyrektora SP nr 4 w Nakle Tomasza Rompalskiego. W poprzednim okresie otrzymywał on wspomniane 670 zł dodatku, a w tym okresie będzie to kwota 500 zł. Podwyżkę dodatku otrzymała z kolei dyrektor Przedszkola nr 2 w Nakle Adela Karnikowska. Poprzednio otrzymywała kwotę 500 zł, a obecnie jest to 600 zł. Łącznie miesięcznie na dodatki dla dyrektorów szkół wydane zostanie więc ponad 20 tys. zł. Warto wspomnieć, że tego typu dodatki są składnikami wynagrodzeń dyrekcji szkół, których wysokość nie została uregulowana w przepisach. Ich wysokość jest zależna od decyzji burmistrza.

Oceń artykuł: 4 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  wolnosciowiec, w dniu 12-09-2021 22:20:43 napisał:

  Ciekawe za co takie sowite dodatki??za zdalne pseudonauczanie? przeciez to jest kpina zeby z moich pieniedzy podczas kryzysu hajs szedl na jakies premie czy inne podwyzki!!!!!!! to samo tyczy sie lekarzy!!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  ja, w dniu 13-09-2021 07:45:36 napisał:

  A belfry dalej płaczą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Obywatel, w dniu 13-09-2021 08:41:01 napisał:

  Nie no błagam. Się pytam za co?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  do obywatela, w dniu 13-09-2021 09:15:36 napisał:

  Panie obywatelu, jak to za co? za posłuszeństwo wobec władzy i wodza

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Piotr, w dniu 13-09-2021 11:02:20 napisał:

  Czy nie lepiej za te pieniądze zatrudnić nowych nauczycieli?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  Tomek , w dniu 13-09-2021 11:03:04 napisał:

  Mam nadzieję że przyjdzie pandemia i zamkną szkoły i znów drodzy rodzice będziecie biegać po szkołach i wypożyczać sprzęt do nauki i będziecie sami musieli siedzieć w domach z dziećmi. Tylko narzekajcie ten za dużo zarabia temu ciągle dają a tmten to nauczycieli a ten to ksiądz a ten to lekarz. Każdy z was komentujący może być lekarzem, nauczycielem, dyrektorem a nawet burmistrzem. Pokażcie co potraficie a nie tylko komentować że dostają. Emeryci też dostają 13 i 14 emeryturę i co? Też źle że dostają?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Anna, w dniu 13-09-2021 17:50:21 napisał:

  A kto powiedział ,ze ludzie są nie do zastąpienia karuzela układow nadal sie toczy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Elewacje
Sprawdzanie świateł
Test amortyzatorów
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)