Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2021

Do NOK-u zjechali się szachiści. Nie zabrakło zawodników z gminy Mrocza

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 16-17.10.2021r. w Nakle nad Notecią odbyły się# 74 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach.

Jest to jedna z najważniejszych imprez szachowych w województwie. Zawody rozgrywane były tempem 60minut na zawodnika. W Openie B wystartowało wielu zawodników z gminy Mrocza. Spośród nich na turnieju najlepiej zaprezentowali się Jan Rosiński i Franciszek Skrzypiński, zdobyli oni 3,5 punktu z 7 możliwych do uzyskania. Pozwoliło im to zająć odpowiednio 27. i 29. miejsce. Ponadto Franciszkowi Skrzypińskiemu udało się uzyskać swój pierwszy międzynarodowy ranking szachowy FIDE, co należy uznać za spory sukces. Dobry występ zaliczył także Cezary Tajer, który zdobył 2,5 punktu W zawodach wystąpili także Damian Bloch i Daniel Bloch. Cenne doświadczenie, które udało im się zyskać na pewno zaprocentuje w przyszłości. W turnieju C „Szansa na kategorię" znakomicie zaprezentował się Remigiusz Skrzypiński. Zdobył on 5 punktów z 7 możliwych, zajmując dzięki temu 5-te miejsce w całym turnieju. Dodatkowo udało mu się wywalczyć IV kategorię szachową. Powody do zadowolenia dają udane występy mroteckich szachistów oraz ich liczna frekwencja w lokalnych rozgrywkach.

Materiał: Ewa Karkowska

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Olej Kujawski
8,99PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ziemniaki
0,99PLN
Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)