Dziś mamy 18 maja 2022, środa, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Czytelnicze atrakcje dla najmłodszych. Dzień wypełniony dobrą zabawą

fot. pow.

fot. pow.

W grupie "Pszczółek” z Przedszkola Niepublicznego "Donald" zrealizowany# został blok tematyczny zatytułowany:"Nasze ulubione książki".

W trakcie realizacji tej tematyki przedszkolaki poznały wiele wiadomości dotyczących książek. Dzieci miały okazję poznać miejsca związane z nimi – bibliotekę i księgarnię, zostały zapoznane z budową książki oraz etapami jej powstawania. Nasi mali milusińscy rozpoznawali różne rodzaje książek, takie jak np. encyklopedie, atlasy, słowniki, książki z bajkami, baśniami, legendami itp. Dzieci wzięły udział w zabawach mających na celu doskonalenie procesu kupowania i sprzedawania książek, a także ich wypożyczania. Dużą niespodzianką dla „Pszczółek” było wykonanie książeczki grupowej, do której dzieci narysowały własne ilustracje.

Donaldziaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać i szanować książki oraz co powinno, a czego nie powinno się robić obcując z książką. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały także zakładki do książek oraz postać książkowego krasnoludka.
Zwieńczeniem tygodnia o książce była wizyta dzieci w bibliotece. Podczas spotkania nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć różne rodzaje książeczek dla dzieci. Przy okazji wizyty przedszkolaki zapoznały się z procesem wypożyczania książek oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Dzieci obejrzały także film edukacyjny opowiadający o historii pierwszych książek oraz rodzajach współczesnych (także w wersji elektronicznej), dowiedziały się jaką rolę pełnią książki dla dzieci.

Na zakończenie spotkania „Pszczółki” wybrały i wypożyczyły 3 książeczki dla przedszkola, ponadto obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały słodkości oraz upominki.

Grupa „Pszczółki” uczestniczy również w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom, pół godzinki dla rodzinki” podczas której w piątkowe popołudnia odbywa się czytanie dzieciom bajek przez chętnych rodziców.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Przedszkole Niepubliczne "Donald"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)