Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Czytelnicze atrakcje dla najmłodszych. Dzień wypełniony dobrą zabawą

fot. pow.

fot. pow.

W grupie "Pszczółek” z Przedszkola Niepublicznego "Donald" zrealizowany# został blok tematyczny zatytułowany:"Nasze ulubione książki".

W trakcie realizacji tej tematyki przedszkolaki poznały wiele wiadomości dotyczących książek. Dzieci miały okazję poznać miejsca związane z nimi – bibliotekę i księgarnię, zostały zapoznane z budową książki oraz etapami jej powstawania. Nasi mali milusińscy rozpoznawali różne rodzaje książek, takie jak np. encyklopedie, atlasy, słowniki, książki z bajkami, baśniami, legendami itp. Dzieci wzięły udział w zabawach mających na celu doskonalenie procesu kupowania i sprzedawania książek, a także ich wypożyczania. Dużą niespodzianką dla „Pszczółek” było wykonanie książeczki grupowej, do której dzieci narysowały własne ilustracje.

Donaldziaki dowiedziały się w jaki sposób należy dbać i szanować książki oraz co powinno, a czego nie powinno się robić obcując z książką. W ramach zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały także zakładki do książek oraz postać książkowego krasnoludka.
Zwieńczeniem tygodnia o książce była wizyta dzieci w bibliotece. Podczas spotkania nasi podopieczni mieli okazję obejrzeć różne rodzaje książeczek dla dzieci. Przy okazji wizyty przedszkolaki zapoznały się z procesem wypożyczania książek oraz poznały pracę Pani bibliotekarki. Dzieci obejrzały także film edukacyjny opowiadający o historii pierwszych książek oraz rodzajach współczesnych (także w wersji elektronicznej), dowiedziały się jaką rolę pełnią książki dla dzieci.

Na zakończenie spotkania „Pszczółki” wybrały i wypożyczyły 3 książeczki dla przedszkola, ponadto obiecały, że będą częstymi gośćmi w bibliotece. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały słodkości oraz upominki.

Grupa „Pszczółki” uczestniczy również w kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom, pół godzinki dla rodzinki” podczas której w piątkowe popołudnia odbywa się czytanie dzieciom bajek przez chętnych rodziców.

Materiał: mgr Justyna Szatlach - Przedszkole Niepubliczne "Donald"

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)