Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2022

Czym zajmuje się technik technologii szkła?

Zawody techniczne mogą wiązać się z obróbką różnych materiałów. Przykładem jest technik technologii szkła, który zajmuje się# wytwarzaniem najróżniejszych produktów na bazie szkła. Osoby pracujące w tej profesji nie powinny mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnej posady.

Oferty pracy dla techników technologii szkła

Na internetowym portalu Pracuj.pl często ukazują się ogłoszenia dedykowane technikom technologii szkła. Są one wystawiane przede wszystkim przez huty oraz najróżniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją szklanych wyrobów. Pracę proponują między innymi producenci bombek choinkowych i innych artykułów dekoracyjnych. Technik technologii szkła może także zdecydować się na rozpoczęcie kariery w laboratorium badawczym, w którym byłby odpowiedzialny za wytwarzanie naczyń do badań chemicznych.

Obowiązki zawodowe technika technologii szkła

W tym zawodzie kluczowym obowiązkiem jest wytwarzanie najróżniejszych wyrobów ze szkła. Osoba pracująca w tej profesji zazwyczaj zajmuje się sporządzaniem odpowiedniej masy szklarskiej, na przykład poprzez wytapianie. Technik technologii szkła może także nadzorować mechaniczne procesy wytwarzania tego surowca. Jest odpowiedzialny za formowanie masy w konkretne kształty, przestrzegając ustalonych odgórnie parametrów. Do jego obowiązków zawodowych może również należeć ozdabianie gotowych wyrobów ze szkła, z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi do dekorowania.

Jaki powinien być technik technologii szkła?

Na stanowisku technika technologii szkła najlepiej odnajdują się osoby o umiejętnościach organizacyjnych, które wiedzą, jak zaplanować w czasie przygotowywanie masy szklanej i wyrabianie na jej podstawie konkretnych produktów. W tym zawodzie przydatne okażą się zdolności manualne i zmysł artystyczny – szczególnie w przypadku prac związanych z dekorowaniem szklanych powierzchni. Technik technologii szkła powinien być przygotowany na pracę zmianową, ponieważ taki tryb obowiązuje w większości dużych zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie

Zawód technika technologii szkła może otworzyć drzwi do kariery również w innych profesjach. Osoby z doświadczeniem na tym stanowisku świetnie sprawdzą się chociażby jako specjaliści od technologii ceramicznej, decydując się na współpracę z wybranym zakładem ceramicznym.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)