Dziś mamy 24 października 2020, sobota, imieniny obchodzą:

04 października 2020

Czym skorupka za młodu nasiąknie. Promyczki rozwijają kompetencje

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Proces kształtowania kompetencji trwa przez# całe życie, a początek ich rozwijania ma miejsce w przedszkolu. W szybko zmieniającym się świecie nawet przedszkolak, w przyszłości będzie potrzebowała szerokiego spektrum umiejętności i kompetencji.

Dlatego w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim dzieci mają możliwość korzystania z innowacyjnych pomocy edukacyjnych. Umożliwiają one przeprowadzenie ćwiczeń usprawniających funkcje wzrokowe segregowanie, wyszukiwanie różnic, układanie w oparciu o wzór. Zabawki te rozwijają również pamięć wzrokową, procesy spostrzegania, utrwalają słownictwo. Dzieci mają możliwość układanie historyjek jak również rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Podczas zabaw z kolorowymi gąsienicami dzieci doskonalą funkcje percepcyjno-motoryczne. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną i precyzję. Ćwiczą mięśnie śródręcza prawej i lewej ręki. Takie pomoce to niezliczona ilość wariantów i sposobów na zabawę.

Materiał: mgr A. Beger, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Ani w marcu, ani w październiku. Tegoroczna Otyliada odwołana

Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki OTYLIADA w tym roku został odwołany.

(czytaj więcej)