Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

"Czuję się bezradny". Czyżby Urząd Gminy zapomniał o drogach gruntowych?

fot. Sołectwo Dębowo

fot. Sołectwo Dębowo

Stan dróg gruntowych w Naszym Sołectwie Dębowo nie jest zły, on jest po prostu# tragiczny!

Od lutego bieżącego roku jako Sołtys i zarazem Radny co Sesję Rady Gminy dopytuję Pana Wójta, Dariusza Gryniewicza oraz pracowników Referatu Inwestycji Sadkowskiego Urzędu o to kiedy i w jakiej formie zostaną wyrównane drogi gruntowe w Naszym sołectwie i w innych miejscowościach należących do Gminy Sadki. Od lutego do połowy maja nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.
Pod koniec kwietnia po burzliwej Sesji Rady Gminy Sadki po raz pierwszy ukazało się na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sadki zapytanie ofertowe a propo usługi równania dróg gruntowych. Niestety żadna firma wówczas się nie zgłosiła. Po bodajże drugim zapytaniu ofertowym zgłosiła się 1 firma.

17 maja 2023 r. zadzwoniłem po raz kolejny do Urzędu Gminy i pani z Referatu Inwestycji przekazała mi informację, że mają firmę, która będzie równała drogi ale nie jest w stanie powiedzieć dokładnie kiedy.

Podczas zebrania wiejskiego we wrześniu 2022 r. zabezpieczyliśmy pieniądze w funduszu sołeckim na zakup kruszywa na drogi gruntowe. Niestety i w tym przypadku do połowy maja Urząd Gminy nie ogłosił przetargu na zakup i dostawę kruszywa.

Jako Sołtys Naszej wsi czuje się bezradny w tej sprawie. Urząd Gminy ma za nic dobro mieszkańców, którzy zamieszkują przy drogach gruntowych. Jest to przykre, czyżby Wójt olewał swoich wyborców???

Nie mam pretensji do Was drodzy Mieszkańcy, że co chwilę dzwonicie do mnie z pretensjami w związku ze stanem dróg. Ja Was rozumiem i z całego serca Wam współczuję. Gdyby to zależało ode mnie drogi już by były dawno zrobione.

Nie raz już to mówiłem na Sesji Rady Gminy Sadki, że inne Gminy maja w większości porobione drogi od wiosny a nasza Gmina dopiero co skończyła robić przetarg na równanie dróg. Jest to moim zdaniem żenujące.

Ze wszystkimi pytaniami w sprawie dróg odsyłam Państwa bezpośrednio do Wójta Gminy Sadki, Pana Dariusza Gryniewicza. 

Zamieszczone zdjęcia w pełni nie odzwierciedlają realnego stanu dróg.

Materiał: Sołtys wsi Dębowo Michał Olejniczak

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (10)

  Kubuś , w dniu 22-05-2023 07:37:58 napisał:

  Droga od tylu lat nie naprawiana? A gdzie był przez te lata sołtys?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (13)

  mieszkaniec, w dniu 22-05-2023 08:43:39 napisał:

  Sołtys ma wyższe aspiracje. Od paru miesięcy prowadzi już kampanię wyborczą licząc na fotel wójta. Wydaje mu się, że nikt nie wie, że jest sterowany z zewnątrz... Może powinien nawet wygrać... Zobaczy wówczas, jaki to chleb. Poza tym, niektórzy muszą sami przekonać się o braku kompetencji lub przygotowania do wykonywania pewnych czynności.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Dębowiak, w dniu 22-05-2023 12:43:48 napisał:

  Pan Sołtys teraz sobie przypomniał o funkcji i teraz go pełno wszędzie. Zaraz mi z lodówki wyskoczy jak otworzę. Jak był w kieszeni u Wójta to niczego nie można było wyegzekwować. Teraz zmiana o 180 stopni. Czy taka chorągiewka będzie dobry. Włodarzem - szczerze wątpię. Nadzieja tylko w tym, że może ktoś jeszcze z jakimkolwiek pojęciem wystartuje i zrobi porządek w tej gminie.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Obserwator 73 , w dniu 22-05-2023 12:47:47 napisał:

  Bójta się bójta - wypier..... Sołtys Wójta! :)

  odpowiedz

  • 1 (5)

  wyborca, w dniu 22-05-2023 13:22:14 napisał:

  Wtedy dopiero jaja się zaczną w tej gminie... Zawsze wprawiają mnie w osłupienie ludzie przekonani o własnej nieomylności mimo braku przygotowania merytorycznego. Ja myślę, że z takimi ambicjami sołtys by się marnował na fotelu wójta. Na jego miejscu spróbował bym już na jesień do sejmu. Tam bez liku jest takich krzykaczy.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Xxx, w dniu 22-05-2023 13:35:06 napisał:

  Patrząc na wszystkie sytuacje w Gminie Sadki, jako mieszkaniec innej gminy, wydaje mi się nie żaden z obecnie wybranych włodarzy wszystkich gmin w Powiecie Nakielskim, nie spełnia swoich ról. Mając w swoim kręgu osoby niekompetentne do zajmowanych stanowisk, nie da się prowadzić w sposób zadowalający jednostki samorządu terytorialnego. Nie raz potrzebne są zmiany i przewroty, które mam nadzieje nastąpią podczas zbliżających się wyborów.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Metryczka dziecka A4
20PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)