Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

20 marca 2023

"Człowiek siłą Krajny i Pałuk”. Zaproszenie do udziału w projekcie LGD

fot. powierzone

fot. powierzone

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zaprasza mieszkańców powiatu nakielskiego do bezpłatnego# udziału w projekcie „Człowiek siłą Krajny i Pałuk”, w ramach którego w 5 świetlicach wiejskich (lub innych obiektach pełniących funkcje społeczne lub kulturalno-oświatowe) utworzone zostanie lokalne centrum aktywności, tzw. mediateka.

Mediateka to miejsce spotkań z ofertą aktywnego i efektywnego spędzania czasu wolnego zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Wśród zaplanowanych zadań znajdują się:
- zajęcia cykliczne m.in. warsztaty cyfrowe, sportowe, kulinarne oraz wyjazdy tematyczne;
- wydarzenia otwarte m.in. wieczór filmowy oraz warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kto może zostać uczestnikiem projektu?

Mieszkańcy powiatu nakielskiego, którzy ukończyli 6 rok życia i złożyli dokumenty rekrutacyjne do projektu. Osoby nieletnie przyjmowane będą do projektu za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Do kiedy trwa rekrutacja uczestników?

Chęć udziału w projekcie, za pomocą Formularza Zgłoszeniowego, należy zgłosić do dnia 5 kwietnia 2023 r. włącznie. Wraz z Formularzem należy dostarczyć dokument potwierdzający zamieszkiwanie na obszarze powiatu nakielskiego np. zaświadczenie z Urzędu Gminy lub ewentualnie rachunek za energię, PIT lub inny dokument zawierający aktualny adres zamieszkania kandydata. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu dokumentów do biura Stowarzyszenia.

Rekrutacja do każdej z tworzonych mediatek prowadzona jest oddzielnie. Szczegóły dotyczące rekrutacji uczestników z poszczególnych gmin znaleźć można na naszej stronie: www.rlks.naklo.pl (zakładka: Fundusze unijne 2014-2020, Aktualności, szkolenia, spotkania, konferencje).

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkania rekrutacyjne:
- gmina Kcynia – 23.03.2023 r. (czwartek), godz. 16.00, świetlica wiejska w Turzynie;
- gmina Mrocza – 23.03.2023 r. (czwartek), godz. 10.00, świetlica wiejska we Wielu;
- gmina Nakło nad Notecią – 23.03.2023 r. (czwartek), godz. 10.00, Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku;
- gmina Sadki – 23.03.2023 r. (czwartek), godz. 16.30, świetlica wiejska w Anielinach;
- gmina Szubin – 24.03.2023 r. (piątek), godz. 17.00, świetlica wiejska w Zamościu.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w wybranym spotkaniu pod nr tel. 607 822 019 lub 577 753 019, lub e-mail: biuro@rlks.naklo.pl do dnia 21.03.2023 r.

Miejsca spotkań dostosowane są do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem spotkania, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.

Udział w projekcie umożliwi systematyczną aktywność fizyczną oraz integrację z lokalnym środowiskiem. Ponadto może się przyczynić do zdobycia przez mieszkańców nowych umiejętności a także zwiększenia ich aktywności społecznej.

Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie!

Materiał: Monika Żydek / Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)