Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Czas powrotu do szkolnych murów. Uroczystość w szubińskiej podstawówce

fot. LZ

fot. LZ

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława# Jagiełły w Szubinie uroczyście powitali nowy rok szkolny 2022/2023. W tym dniu najmłodszym uczniom klas IV towarzyszyli rodzice.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego, wszystkich zgromadzonych przywitała dyrektorka szkoły Marlena Posadzy. Poinformowała o tym, co działo się w szkole podczas wakacji, przedstawiła czwartoklasistom ich nowych wychowawców i zapewniła, że nie muszą stresować się pobytem w murach nowej szkoły (wcześniej uczniowie uczyli się w tzw. małej jedynce).

Marlena Posadzy przedstawiła także nowych członków kadry. Od 1 września pracę w szkole rozpoczęły: Joanna Umińska jako wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marcina, Milena Makowiecka jako psycholog i Natalia Paczkowska jako nauczyciel klas „0”. W szubińskiej placówce będzie uczyło się w tym roku 573 uczniów, pracować będzie 55 nauczycieli i 22 pracowników obsługi i administracji.

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  *, w dniu 01-09-2022 13:31:09 napisał:

  Powodzenia w nauce ! Jak najdłużej nauki stacjonarnej i bez strajku.

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Ania , w dniu 01-09-2022 14:34:34 napisał:

  To niech płacą, a nie jałmużnę rzucają! Kłamcy z TVPiS mylą kwoty brutto z netto a „ciemny lud” wierzy i łyka te kluski jak gęsi.

  odpowiedz

  • 10 (14)

  ???, w dniu 01-09-2022 19:19:12 napisał:

  A to tak można na stanowisku wicedyrektora rodzinę zatrudniać???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  Nio, w dniu 01-09-2022 21:23:58 napisał:

  Oby nauczyciele mieli lepsze podejście do dzieci a nie byli tacy wredni i złośliwi jak sa

  odpowiedz

  • 3 (3)

  On, w dniu 02-09-2022 07:31:56 napisał:

  Wystarczy zdalnego nauczania rząd zabrał dzieciom dwa lata dzieciństwa zamykaniem w domach i niesłuszne noszenie masek

  odpowiedz

  • -3 (11)

  Olo9oo, w dniu 02-09-2022 12:04:21 napisał:

  Wstyd nic więcej jak moZna im dać podwyżki jeśli o 12 13'maja fajrant i chodzą sobie po mieście pytam jak niech by sobie wstawali o 5 rano i na drodze robili przez 10 to by im ta gupizna wyszła z głowy żałosne

  odpowiedz

  • 1 (7)

  d, w dniu 02-09-2022 14:07:53 napisał:

  Olo, jeśli wstajesz o piątej i tyrasz na drodze, to pewnie jesteś strasznym cepem.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)