Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2021

Co dalej z kursem Paterek–Nakło na linii 408? Zebranie z udziałem właściciela STBUS

fot. MM

fot. MM

22 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Paterku odbyło się# zebranie sołeckie z udziałem m.in. lokalnego przewoźnika – właściciela firmy STBUS Tomasza Sobieszczańskiego. Głównym tematem rozmów był planowany przebieg linii autobusowej 408 po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu drogowego w centrum Nakła, które wejdą w życie już w najbliższy czwartek.

W zorganizowanym przez sołtysa Paterka Piotra Niemczewskiego oraz radę sołecką w dniu wczorajszym spotkaniu wziął udział m.in. radny Zdzisław Sell, wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Westalka” Krzysztof Mikietyński, prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sławomir Sobczak oraz właściciel firmy STBUS Tomasz Sobieszczański.

Mimo wysłanego zaproszenia, w Wiejskim Domu Kultury zabrakło zastępcy burmistrza Nakła Piotra Kalamona lub jakiegokolwiek innego przedstawiciela nakielskiego ratusza. Nie stawił się również inny z lokalnych przewoźników świadczących swoje usługi m.in. na terenie Paterka i Nakła – właściciel firmy Barczykowski Transport.

Z uwagi na powyższe, zabrakło więc jakiejkolwiek większej dyskusji w temacie nadchodzących zmian w ruchu drogowym. Tomasz Sobieszczański wyjawił jednak, co stanie się z linią autobusową 408. Ku uciesze mieszkańców Paterka, nie zostanie ona skrócona – przynajmniej na razie. – Po tych licznych słowach wsparcia, jakie uzyskałem od mieszkańców Paterka i okolicznych miejscowości podjąłem decyzję, że nie zostawię Państwa z tym problemem i linia będzie funkcjonować dalej jednakże trasa ulegnie zmianie. Jeżeli w czwartek faktycznie zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu, przez którą moi pracownicy nie będą mogli wjechać już do Nakła bezpośrednio przez ul. Poznańską, to zrobimy to w sposób następujący. Jadąc z Paterka, wjedziemy od ronda przy ul. Poznańskiej do ronda przy ul. Potulickiej. Pierwszy przystanek będzie przy „Spomaszu”, a kolejny na Placu Marii Konopnickiej. Później przejedziemy przez ul. Strażacką i w dalszej kolejności skorzystamy z nowo utworzonego przystanku na ul. Krzywoustego, po czym przejedziemy przez ulice Ks P. Skargi, Bydgoską i Potulicką w stronę Bydgoszczy – powiedział właściciel firmy STBUS.

Niestety, ale nie wiadomo, czy funkcjonowanie linii 408 w proponowany wyżej sposób sprawdzi się w praktyce. Tomasz Sobieszczański obawia się, że z uwagi na dość częste zamykanie przejazdów kolejowych, przy ul. Krzywoustego wytworzą się olbrzymie korki, które powodować będą ogromne opóźnienia w kursowaniu autobusów.

Ponadto podczas poniedziałkowego spotkania radny Zdzisław Sell poinformował, iż w nakielskim ratuszu odbyło się już specjalne spotkanie w trakcie którego ustalono, że w przypadku rezygnacji z kursowania przez Paterek firmy STBUS, najprawdopodobniej zastąpi ją inny lokalny przewoźnik.

Oceń artykuł: 7 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (66) Zgłoś naruszenie zasad

    • 48 (58)

    john doe, w dniu 23-11-2021 12:31:33 napisał:

    na co wy liczyliście ze kalamon przyjdzie hahah pokazał wam co o was myśli

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • -8 (12)

    RyciuNoCoTy, w dniu 23-11-2021 12:48:42 napisał:

    a Rysiu Petru po co tam?

    odpowiedz

    • 19 (35)

    Micki , w dniu 23-11-2021 12:50:22 napisał:

    Teraz to dopiero będzie bajzel.

    odpowiedz

    • 34 (48)

    Mieszkaniec, w dniu 23-11-2021 12:54:57 napisał:

    Ratusz trzęsie portkami. Brak im odwagi wyjść do mieszkańców Paterka. Takich mamy pozal się Boże włodarzy

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 7 (21)

    power love, w dniu 23-11-2021 13:00:43 napisał:

    Tylko władza bohatersko rozwiązuje problemy które sama spowodowała. Nie wychodzicie na protesty LGBT to zablokujemy transport by ktoś ruszył tyłek i się pokazał.

    odpowiedz

    • 7 (21)

    as, w dniu 23-11-2021 13:07:31 napisał:

    Tyle krzyku i co przewoźnik zrezygnuje z linii do Paterka ha ha inny tyło na to czeka znowu dali się wkręcić

    odpowiedz

    • 4 (26)

    niebaćpis, w dniu 23-11-2021 13:10:38 napisał:

    Ryba psuje się od głowy. Sołtys, jako mocno zaprzyjaźniony z pis, nie powinien się dziwić, że władza ma w d... i nie spotyka się z zainteresowanym. Dokładnie tak działa władza centralna. Wprowadzamy zmiany, rozmawiamy z tymi którzy się z nami zgadzają, a reszta m... w kubeł. Potraktujcie to jako element edukacyjny.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 3 (23)

    Józef, w dniu 23-11-2021 13:18:10 napisał:

    O co problem. Jeżeli linia jest rentowna to przewoźnik się znajdzie. Naprawdę ludzie mają komunistyczną mentalność jeżeli dzieje się krzywda to do władzuchny

    odpowiedz

    • 10 (18)

    74, w dniu 23-11-2021 13:45:41 napisał:

    Papapawel się przestraszył bo się dowiedzą ludzie ze coś knuje

    odpowiedz

    • 13 (53)

    Sławomir, w dniu 23-11-2021 14:24:03 napisał:

    Jeszcze dwa dni i się zacznie armagiedon

    odpowiedz

    • 7 (17)

    czytelnik, w dniu 23-11-2021 14:49:25 napisał:

    Bzdury piszecie linia 408 z Paterka będzie dalej jeździć tylko będą zmienione przystanki w Nakle.

    odpowiedz

    • 20 (30)

    Exel, w dniu 23-11-2021 15:13:55 napisał:

    Dodatkowe 5km w szczycie przez Nakło potrwa tyle co połowa trasy do Bydgoszczy.

    odpowiedz

    • 19 (63)

    Wiejski łazęga, w dniu 23-11-2021 15:16:25 napisał:

    STBUS stawia żądania i usiłuje przedstawiać się w roli ofiary.Teraz jak przysłowiowy "Janosik" mimo,że bilans finansowy mu się nie będzie zgadzał co podkreślał wielokrotnie-doszedł do wniosku,że da się mimo wszystko dalej na tym rynku funkcjonować.Włodarze miasta słusznie nie ulegli wszelkim szantażom i socjotechnicznym zagrywkom.Mieszkańcy też doskonale wiedzą o tym,że jest alternatywa,są inni którym dalej będzie się "opłacało" i na zdrowych warunkach podejmą wyzwanie.Panu się nie podoba "dobra zmiana" i władza-ma pan do tego prawo,ale co nas obchodzą pana fanaberie i polityczne połajanki.Porządkiem w mieście w Gminie zajmuje się lokalna władza-nie pan. Są też tacy mieszkańcy,którzy mają odmienne zdanie i pogląd na to .Mówienie im że nastąpi jakiś komunikacyjny armagedon-to wierutne brednie i jeden z elementów gry ze strony tych,którzy usiłują wymóc zmianę decyzji.Dziś już wiemy,że tak się nie stanie.Słusznie bo jako mieszkaniec miasta bardziej troszczę się o środowisko jak o pana biznes,który z ochroną środowiska ma tyle wspólnego co węgiel kamienny z kamieniem węgielnym.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 8 (44)

    Ja, w dniu 23-11-2021 15:21:25 napisał:

    Nie dziwie sie ze burmistrza nie bylo a z kim niby mial rozmawiac i o czym .Rozmowa wymaga kultury w zachowaniu a nie krytykowac wszystkich .Kazdy ma prawo do wypowiedzi wlasnego zdania bez ublizania komu kolwiek a zwlaszcza na spotkaniach soleckich

    odpowiedz

    • 1 (17)

    nakielanin, w dniu 23-11-2021 17:08:57 napisał:

    Ale z tego Pana Sobieszczanskiego altruista, wszystko dla dobra mieszkańców. Wcale nie wyczuł konkurencji i na pewno dopłaca do tej trasy

    odpowiedz

    • -3 (25)

    Paterczak, w dniu 23-11-2021 17:24:46 napisał:

    Przez rade sołecką paterek popłynie na samo dno

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (20)

    cna, w dniu 23-11-2021 17:39:47 napisał:

    A czy na docinku PATEREK - NAKŁO - PATEREK musi jezdzic przewoznik STBus? Oczywiscie że nie .....STBus stał się ofiara a ja uważam ze to tylko wytwór przewożnika jeśli potrafia podnosić ceny biletów w weekend to niech zrobia przez cały tydzień cene biletów weekendowych . A wy mieszkańcy Paterka przestańcie się czuć jak gwiazdy...A właśnie gdzie jest pani Krzykaczka i Pani Jamnikowa ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 17 (33)

    ja, w dniu 23-11-2021 17:44:04 napisał:

    Brawa za dzialanie rady soleckiej. Brawa za transparentnosc. Wstyd jak zawsze dla Burmistrza Nakla za brak dialogu z spoleczenstwem

    odpowiedz

    • -17 (33)

    raz dwa trzy STbusa nie am już , w dniu 23-11-2021 17:52:29 napisał:

    Brawo dla decyzji o ograniczeniu ruchu przy rynku mniej tych pseudoautobusów bedzie jeżdzić w centrum miasta... bynajmniej loklny przewoznik będzie zarabiał....STBus przestańcie ferment sciać ... A gdzie wasz radny który głosował za tym projektem ?

    odpowiedz

    • 16 (28)

    Lolek, w dniu 23-11-2021 17:53:56 napisał:

    Mierna władza wszystko tylko zgarnia pod swoje koryto i tam gdzie najwięcej radnych mieszka a największe sołectwo mają gdzieś ot taka zemsta za ubojnie

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 19 (31)

    nakło , w dniu 23-11-2021 17:59:56 napisał:

    Oj Burmistrzu to jest chyba twoja ostatnia kadencja...na siłe chcesz zapełnić ten nowoczesny parking przy ul. Nowej ale nie tędy droga za tą inwestycje bedziesz obrywał za każdym razem... a kiedy i jak bedziemy spłacać dług który dzieki Tobie i nie trafionym inwestycją już jest pewnie ponad 100 mln

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 17 (27)

    nakło , w dniu 23-11-2021 18:00:58 napisał:

    Oj Burmistrzu to jest chyba twoja ostatnia kadencja...na siłe chcesz zapełnić ten nowoczesny parking przy ul. Nowej ale nie tędy droga za tą inwestycje bedziesz obrywał za każdym razem... a kiedy i jak bedziemy spłacać dług który dzieki Tobie i nie trafionym inwestycją już jest pewnie ponad 100 mln

    odpowiedz

    • 5 (17)

    gorzeniak, w dniu 23-11-2021 18:45:43 napisał:

    Ale wy hejterzy na 408bus jesteście "głupi" - nie jest problemem dojechać z Paterka do Nakła( jak twierdzi specjalista od transportu lokalnego Ba******ski) . Problem będą mieli ci, którzy mieszkają w Paterku a pracują, uczą się w Bydgoszczy a linia 408 zawiesi kursy. Lokalny przewoźnik podejmie się swoimi busami wozić na tej trasie? Czekam na odpowiedź!!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -16 (24)

    Women, w dniu 23-11-2021 19:34:59 napisał:

    Ja nie mogę, na zdjęciach same stare ludzie. No oni to raczej do pracy nie jeżdżą, ubaw mam z was po pachy!

    odpowiedz

    • 5 (7)

    aqaz, w dniu 23-11-2021 19:40:16 napisał:

    ciekawe kto jest autorem tych zmian, może ktoś wie ?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -20 (32)

    tadeusz, w dniu 23-11-2021 20:07:14 napisał:

    A ja pochwale pana burmistrza......był krzyk i brzydkie słowa o budowe pakingu obok szpitala,,,,a dziś parking pełen samochodów jest ładnie czysto ładnie oswietlony tylko dziękować......może ita zmiana będzie dobra zobaczymy..pozdrawiam.m

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (3)
    • 12 (12)

    rondo, w dniu 23-11-2021 20:50:01 napisał:

    Wiceburmistrz Kalamon sam powiedział na antenie radia, że trzeba skończyć ze skrótami. Pan Kalamon już przez Koszalin by dostać się do Biedronki.

    odpowiedz

    • 14 (14)

    rondo, w dniu 23-11-2021 20:50:39 napisał:

    Wiceburmistrz Kalamon sam powiedział na antenie radia, że trzeba skończyć ze skrótami. Pan Kalamon jeździ już przez Koszalin by dostać się do Biedronki.

    odpowiedz

    • 7 (13)

    ***** ***, w dniu 23-11-2021 21:24:20 napisał:

    Jak burmistrz dogadał się z bar....im to czekam na linie 409 tym małym busikiem z niesprawnymi kierunkami do Bydgoszczy. Chyba że chcą zrobić trasę słoneczna-nakło bo nie można stawiać skody przed umig. Tak tej nowej skody za nasze podatki

    odpowiedz

    • -12 (20)

    Beka...., w dniu 23-11-2021 21:36:27 napisał:

    A co na to panie krzykaczki od ekologii?W Paterku przeszkadzały świnie a w Nakle przeszkadza smród od nieekologicznych spalin autobusowych.Czas inwestować w ekologiczne rozwiązania.A Mikietyński też 408 jeździ?

    odpowiedz

    • -6 (22)

    Paterek paterek, w dniu 23-11-2021 21:42:11 napisał:

    Mam wrażenie (szkoda, że wszyscy anonimowi i nie ma prawdziwych nazwisk), że wszystkie hejty są wypisywane przez CAŁY „mądry” RATUSZ! Haha tylko radni potrafią swoją bezradność pokazać w taki sposób- każda okazja dobra, by oczernić ludzi- mądrych i odważnych, którzy w końcu chcą ciś zmienić! Przez 8 lat było utrzymywanie pijaka i pionka Burmistrza w Paterku, cale szczęście to się skończyło. Czas pokaże, Ale jestem pewien, że w końcu w Paterku zacznie dziać się coś dobrego dla ludzi. Trzymam kciuki i macie mój głos radni sołeccy! Nie przejmujcie się hektarów bo to tylko ukazuje słabość i ułomność ludzi szydzących pod pseudonimami!!! Żal im tylek ściska!! Brawo Paterek! Walczcie i pokażcie Nakielanom jak to sie robi w naszej lokalnej demokracji- bo teraz to tylko dyktatura zadłużonego i wypalonego burmistrza z chorymi ambicjami i układami.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (5)
    • 16 (20)

    raz dwa trzy STbusa nie am już , w dniu 23-11-2021 21:47:08 napisał:

    Do boju Paterczoki

    odpowiedz

    • 9 (13)

    mieszkanka, w dniu 23-11-2021 22:53:02 napisał:

    a gdzie reszta radnych z paterka mają nas w nosie poco na nich ktoś głosował ale nie długo sie porzegnamy

    odpowiedz

    • 3 (7)

    Smoerdzi, w dniu 23-11-2021 22:53:49 napisał:

    To teraz tylko zbadać na jakich zasadach przyjdzie nowy " lokalny" przewoźnik. Sprawa do prokuratury.

    odpowiedz

    • 2 (2)

    mieszkanka, w dniu 23-11-2021 23:11:36 napisał:

    pytanie kto ten co obsługuje paterek nakło

    odpowiedz

    • 21 (23)

    Rysiu, w dniu 24-11-2021 00:04:53 napisał:

    Do Tadeusza- wstąp do grupy Koliber, zamiast wychwalać parking koło szpitala , który powstał na terenie byłego cmentarza Takie miejsce powinno być godnie potraktowane . W Bydgoszczy w Parku Witosa były różne plany na wykorzystanie terenu ale Pan Prezydent Bruski odstąpił od tego dlatego że był tam cmentarz. Natomiast co zrobił Burmistrz w naszym mieście...

    odpowiedz

    • 15 (17)

    Kasis, w dniu 24-11-2021 00:20:21 napisał:

    Brawo dla Paterka bo tylko oni potrafili zorganizować spotkanie nikt więcej się nie zainteresował losem ludzi dojeżdżających do pracy i szkoły. Podziękowania należą się także dla Pana Sobieszczanskiego

    odpowiedz

    • 11 (13)

    Paterek jest ważny, w dniu 24-11-2021 01:38:34 napisał:

    Lokalny przewoźnik już i tak ma dużo na głowie, szkoła, zakłady pracy...i jeszcze do Bydgoszczy ma zamiar się wyrobić w swoim napiętym grafiku?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • -3 (9)

    r-ek, w dniu 24-11-2021 09:04:57 napisał:

    W tej niby gazecie nakielskiej pracuja magnaci ? , bo tak sie zachowują. Myslicie,że będziecie sobie wybierać tematy wygodne dla was i burmistrza?

    odpowiedz

    • -2 (8)

    moje wrażenie, w dniu 24-11-2021 09:47:12 napisał:

    Cały artykuł o zmianie organizacji ruchu w Nakle, jak również wpisy niezadowolenia są natychmiast usuwane .To świadczy o tym ,że Nakło24 nie jest obiektywne.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Burmistrz, w dniu 24-11-2021 10:38:40 napisał:

    Urzędasy do ofensywy w komentarzach za co wam płace!

    odpowiedz

    • -5 (5)

    Kazik, w dniu 24-11-2021 11:42:21 napisał:

    Co to za kółko różańcowe

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Ja, w dniu 24-11-2021 11:48:53 napisał:

    BURMISTRZ MA GDZIES PATEREK ALE PATEREK SIE TEZ ODWDZIECZY TYM SAMYM PRZY WYBORACH

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Bar, w dniu 24-11-2021 12:44:26 napisał:

    Ale tlumy na tym spotkaniu widac ze temat nie przyciagna spoleczenstwa albo boja sie krzykaczek

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Igor, w dniu 25-11-2021 18:24:58 napisał:

    rada sołecka paterka to co wyprawia razem pujdą na dno

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ziemniaki
0,99PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Tarczyński kabanosy drobiowe i wieprzowe 105g
4,99PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Budowa hal
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)