Dziś mamy 3 grudnia 2021, piątek, imieniny obchodzą:

21 października 2021

Ciekawe zajęcia w przedszkolu. Dzieci gościły leśników

fot. pow.

fot. pow.

18 października obchodziliśmy Przedszkolny Dzień Drzewa.

Święto Drzewa jest elementem programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2002 roku w Polsce, to ogólnopolska akcja sadzenia drzew i promowania postaw proekologicznych co roku w październiku.

Tego dnia do przedszkola przybyli zaproszeni leśnicy z Nadleśnictwa Szubin, którzy we wszystkich grupach przeprowadzili zajęcia edukacyjne związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki poznały również etapy wzrastania drzewa, utrwaliły rodzaje i nawy drzew. Przedszkolaki otrzymały drzewko – świerk, który zostanie posadzony w ogrodzie przedszkolnym. Za wykonane wspólnie z rodzicami i dziadkami karmniki oraz domki dla owadów, przedszkolakom zostały wręczone dyplomy i upominki. Następnie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie czekały na nie zadania ukryte na drzewach w kolorowych kopertach. Na koniec złożyły uroczystą przysięgę: Obiecujemy zawsze dbać o wszystkie drzewa!. Po południu w salach dzieci wykonały w zespołach lub indywidualnie drzewa wg instrukcji daltońskiej.

Materiał: Izabela Kaszewska, Wioletta Wojtalewicz -Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Budowa hal
Olej Kujawski
8,99PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)