Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

22 września 2022

Chwaliszewo już po zebraniu. Sobotnie decyzje i dyskusje

fot. LZ

fot. LZ

Mimo że zebranie zorganizowano w sobotnie popołudnie# (a może właśnie dlatego?) frekwencja w Chwaliszewie nie powaliła. O funduszu sołeckim na rok 2023 zadecydowało kilkunastu mieszkańców.

Ponieważ w Chwaliszewie nie ma już świetlicy wiejskiej, mieszkańcy spotkali się w budynku szkoły. Zanim rozpoczął się podział nowego budżetu, pani sołtys wsi Ewa Tomaszek przypomniała zebranym, jak ważne jest czyszczenie przewodów kominowych oraz robienie przeglądów. Podsumowała także wydatki i działania podejmowane w roku 2022. Okazuje się, że aż 13 tys. zł to koszt pierwszego etapu budowy siłowni zewnętrznej. 4 tys. 500 zł kosztował projekt, a reszta pieniędzy ma być przeznaczona na zakup pierwszego elementu. Do tego, decyzją mieszkańców, zostało dołożone jeszcze 8 tys. zł na drugi element. Pieniądze te pochodzą z utrzymania i dzierżawy świetlicy, za którą sołectwo już nie ponosi opłat. Ewa Tomaszek poinformowała, że budowa siłowni może trwać 2, a nawet 3 lata, ponieważ na ten moment koszt zakupu jednego elementu to od 7 do 13 tys. zł, a w Chwaliszewie docelowo ma być ich pięć.

Jeśli chodzi o fundusz sołecki na rok 2023, to do rozdysponowania było 28 tys. 811 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na:
utrzymanie dróg – 1 tys. zł,
utrzymanie zieleni i placu zabaw – 3 tys. zł,
umowa zlecenie – 2 tys. zł,
integracja – 1 tys. 500 zł,
doposażenie OSP Chwaliszewo – 1 tys. 500 zł,
doposażenie SP Dobieszewo – 800 zł,
budowa siłowni zewnętrznej – 19 tys. zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki ślubne
39,90PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)