Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

09 września 2021

Brąz dla mieszkanki pow. nakielskiego. Świetna forma Pauliny Chrzanowskiej

fot. klubowe media społecznościowe

fot. klubowe media społecznościowe

Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się w# Kruszwicy (powiat inowrocławski) Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23 w wioślarstwie. Polacy w silnie obsadzonej stawce zdobyli sześć medali, z czego trzy krążki wywalczyli sportowcy z Kujaw i Pomorza.

W czempionacie wystąpiło ponad 770 uczestników z 32 państw. W 38-osobowej reprezentacji Polski było trzynaścioro wioślarek i wioślarzy z Kujaw i Pomorza. To już czwarta impreza rangi europejskiej rozgrywana na Gople. Po Akademickich Mistrzostwach Europy (2009) i Mistrzostwach Europy Juniorów (2013), działacze Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica podjęli się trudu organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Znakomite recenzje uczestników oraz European Rowing (Europejska Federacja Wioślarska) sprawiły, że po czterech latach ponownie pod Mysią Wieżą o medale walczy najlepsi wioślarze do lat 23 Starego Kontynentu.

- Mistrzostwa w Kruszwicy miały bardzo silną obsadę, w pełnych składach startowały najsilniejsze wioślarskie nacje – Wielka Brytania i Niemcy. Reprezentacja Polski wypadła bardzo dobrze, co prawda zabrakło złota, ale zdobyliśmy aż sześć medali: trzy srebrne i cztery brązowe – mówi Stefan Janeczek, główny organizator mistrzostw, prezes KW Gopło Kruszwica. – Co ciekawe trzy krążki padły łupem zawodników z klubów z Kujaw i Pomorza. Nic tak nie cieszy organizatora, jak sukcesy gospodarzy.

Srebrny medal zdobył Oskar Streich (AZS UMK Toruń) płynący w czwórce bez sternika z Patrykiem Wojtalakiem, Emilem Jackowiakiem i Przemysławem Wanatem. Nasza czwórka uległa tylko osadzie Rumunii, a wyprzedziła na celowniku Białorusinów. Tytuły wicemistrzyń Europy U-23 zdobyły też Polki w czwórce bez sterniczki i dwójce podwójnej wagi lekkiej.

Brązowe medale padły łupem Kornelii Semrau i Zofii Borzyszkowskiej (obie RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz). Nasza dwójka wagi lekkiej bez sterniczki finiszowała za osadami Włoch i Turcji.

Również na trzecim stopniu podium stanęły Barbara Streng (Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie) i Paulina Chrzanowska (RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz), płynące w czwórce podwójnej z Katarzyną Dudą i Barbarą Jęchorek. Polki finiszowały za Rosjankami i Szwajcarkami.

Do mety trzecia dopłynęła też kobieca ósemka z Małgorzatą Strybel (RTW LOTTO Bydgostia), Adrianną Paszkowska, Julią Weiwer (obie AZS UMK Toruń) i Katarzyną Pawełczak (sterniczka, BTW Bydgoszcz), ale w związku z faktem, że startowały tylko trzy osady, Polki medalu nie otrzymały - tak stanowią przepisy FISA (Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej).

- Gratuluję naszym wioślarzom dorobku medalowego, a organizatorom wspaniałej imprezy, która zebrała pochlebne recenzje – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Bardzo cieszy mnie fakt, że wszystkie zawodniczki i zawodnicy z Kujaw i Pomorza, którzy stanęli na podium Mistrzostw Europy to nasi aktualni stypendyści. Wspieranie młodych talentów przynosi efekty!

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wsparł organizację Młodzieżowych Mistrzostw Europy kwotą 215 tysięcy złotych. Dodatkowo 50 tysięcy złotych przeznaczono na zakup pomostów pływających w ramach projektu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa.

Materiał: Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Inernauta, w dniu 09-09-2021 15:41:22 napisał:

    Gratulacje dla zawodników

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Modne aranżacje
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
MEBLE PIOTR PASIEKA
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)