Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2021

Boże Narodzenie tuż tuż. Najmłodsi poznali świąteczne tradycje

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 14 i 15 grudnia Filię Ogólną odwiedziły:# Stokrotki, Żabki, Motylki, Biedronki i Zajączki z przedszkola nr 3 „Bajkowa Łąka” przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 4. Gości przywitała Mikołajka.

Na powitanie dzieci wysłuchały tekstu Katarzyny Hass „Magiczny Świat Świąt Bożego Narodzenia ukryty w książkach dla dzieci”. Następnie usłyszały o tradycjach Bożonarodzeniowych. Przedszkolaki zapoznały się ze świątecznymi atrybutami takimi jak: latarenka roratnia, okulary, czapa, włosy, broda i dzwonek Mikołaja, sanki, stajenka Betlejemska.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek.

Wesołych Świąt ho ho ho!

Materiał: Stefania Bielecka - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)