Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

07 września 2021

Biegacze z Kcyni na zawodach w Skokach. Pokazali świetną formę

fot. Agnieszka Ciaciuch - Biegacze Kcynia Team

fot. Agnieszka Ciaciuch - Biegacze Kcynia Team

Jak już wszyscy bardzo dobrze wiecie to 5 września nasza ekipa# Biegacze Kcynia Team w licznym składzie wzięła udział w 4. Biegu Podkowy w Skokach.

Warto podkreślić, że zarówno ilość drużyn jak i uczestników biegu była naprawdę duża!

Pojawiło się wiele okolicznych drużyn, ale także drużyny bardzo zaawansowane z różnych stron Wielkopolski. Najlepszych z najlepszych nie brakowało, a imprezę biegową w Skokach ze śmiałością można określić mianem prestiżowej.

Pragniemy podzielić się z Wami tym, że mimo krótkiej historii naszego kcyńskiego teamu, drużyna BIEGACZE KCYNIA TEAM w ogólnej klasyfikacji drużynowej na 5 km zajęła:

I miejsce  - co było dla nas wszystkich ogromnym zaskoczeniem! Do wyników klasyfikacji brano pod uwagę dwa najlepsze wyniki kobiet i trzy najlepsze wyniki mężczyzn. I tak u nas były to czasy Ewy, Agnieszki, Macieja, Patryka i Mateusza. 

Poza tym w tych zawodach po raz kolejny nie zabrakło miejsc na podium naszych biegaczy! I tak:

II miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła Marzena Karakiewicz, która dołączyła do nas całkiem niedawno, dlatego należą się Jej ogromne brawa. 5 km ukończyła w czasie 27:16

II miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyła również Agnieszka Ciaciuch, która 5 km ukończyła w czasie 25:09. 

Poza tym w naszym składzie poza biegaczami mamy wspaniałych kijkarzy Nordic Walking i tak towarzyszyły nam Hania, Aga i Lidka - wielkie brawa dla dziewczyn.

Dziś bardzo cieszymy się, że do historii przechodzi kolejny wspólny bieg naszego Team-u!

Ludzi, których połączyła pasja do sportu, ludzi, którzy chcą pokonywać swoje granice i dzięki wytrwałości osiągać nowe cele. Dziś każdy z nas zadaje sobie pytanie: Czy mogę dać z siebie więcej? Odpowiedź brzmi zwykle: Tak. To samo pytanie zadał sobie niegdyś Paul Tergat, kenijski biegacz, były rekordzista świata w maratonie.

Kto wie, czy ten oto człowiek nie zaczynał swojej kariery sportowej od poszukiwań ludzi, z którymi łatwiej osiągnąć więcej i nieustannie biec do przodu. Dlatego my chcemy sięgać po więcej, dopiero jesteśmy na początku pięknej drogi, która z pewnością uczyni nas silniejszymi. I może zadaj sobie dziś pytanie, czytając ten post: czy nie chciałbyś spróbować pobiec w swoim życiu naprzód?

I pewnie dziś pomyślisz…nie dam rady, to nie dla mnie…ale pamiętaj, że każdy z nas zaczynając miał obawy!

Materiał: Agnieszka Ciaciuch - Biegacze Kcynia Team

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)