Dziś mamy 1 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

04 maja 2022

Biało-czerwone zajęcia w muzeum. Spotkanie przedszkolaków

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna odbyło się# spotkanie dla przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr.2 w Szubinie.
W spotkaniu brały udział „Biedronki, Pszczółki, Skrzaty, Smerfy, Jeżyki i Tygryski” wraz z opiekunkami oraz dyrektor przedszkola Ireną Mastalerz. Spotkanie miało na celu przedstawienie symboli narodowych Polski oraz krótkiej historii naszego kraju.
 
Przedszkolaki miały szanse wykazać się wiedzą o Polsce, znajomością barw narodowych i godła. Nie zabrakło też wiedzy
geograficznej, matematyki i języka polskiego, dzięki której dzieci zaprezentowały naszych sąsiadów. Na początku spotkania, uroczyście zaczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski. Następnie kustosz muzeum dr Kamila Czechowska, zachęcając do aktywnego udziału, dopytywała dzieci o symbole narodowe. Dzięki zaangażowaniu opiekunek, większość przedszkolaków była ubrana w barwy narodowe, co pozwoliło stworzyć żywą flagę. Znajomość liter, również się przydała m.in. do ułożenia napisu „POLSKA”.
 
Następnie dzieci przypomniały sobie sąsiadów naszego kraju, poznały granice, które same wytyczały na mapie Polski. Na zakończenie spotkań, dyrektor muzeum, pokazała, że symbole narodowe używane są również podczas ważnych wydarzeń sportowych i nie tylko. Zachęciła także do wywieszenia flagi przy naszych domach z okazji zbliżających się świąt majowych. Każda z grup chętnie brała udział w żywej lekcji a wiedza, którą posiadają w tak młodym wieku, powinna być wzorem dla starszych kolegów.
 
Materiał: Zuzanna Glapa
Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)