Dziś mamy 22 września 2021, środa, imieniny obchodzą:

08 września 2021

Akcja „Nielegalne odpady 2021”. Przeprowadzono liczne kontrole

fot. WIOŚ Bydgoszcz

fot. WIOŚ Bydgoszcz

8 września 2021 r. w godzinach 06.00 -14.00, z inicjatywy# Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, na terenie całego kraju odbyła się akcja "Nielegalne odpady 2021".

Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Bydgoszczy w akcji udział brała Policja, Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa i Straż Graniczna. Na terenie województwa wyznaczono 7 wspólnych punktów kontrolnych. Celem działań była kontrola transportów odpadów, w szczególności weryfikacja transportów odpadów na drogach dojazdowych do możliwych miejsc nielegalnego magazynowania odpadów oraz na drogach stanowiących główny kanał transportowy. Weryfikowano prawidłowość wykonywania transportów w odniesieniu do przepisów ustawy o odpadach w tym: oznakowanie pojazdów, uprawnienia przewoźnika, posiadane dokumenty oraz zgodność transportowanych odpadów z danymi zawartymi w karcie przekazania odpadów.

Celem akcji było również wzmocnienie komunikacji i współpracy inspekcji ochrony środowiska z organami ścigania i innymi służbami kontrolnymi w zakresie zwalczania przestępczości przeciwko środowisku.

W trakcie akcji na terenie naszego województwa skontrolowano łącznie 84 transporty, w tym 47 krajowych transportów odpadów, 2 międzynarodowych transportów odpadów oraz 35 transportów innych towarów. Nie stwierdzono nielegalnych transportów odpadów, w jednym przypadku stwierdzono naruszenie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów w związku z czym, wobec przewoźnika prowadzone będzie postępowanie karno-administracyjne.

Materiał: WIOŚ Bydgoszcz

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  Janina, w dniu 08-09-2021 15:35:16 napisał:

  Bardzo dobrze - karać , nie wyróżniać !

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Gnojokok, w dniu 08-09-2021 17:53:21 napisał:

  " Nie stwierdzono nielegalnych transportów odpadów," Czyli co-? propaganda,czy kolejna adnotacja do statystyk z przeprowadzonych działań. A może informacja o planowanych działaniach nie była należycie chroniona i trafiła do przemytników.Ci ruszyli dopiero po 14.00 ;-) Takie kontrole jeżeli troska o środowisko jest autentyczna a nie pozorowana winny odbywać się 24 h na dobę a nie pod "publiczkę" na potrzeby słupków statystycznych czy wszczynanych spraw operacyjnych wziętych z kapelusza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Meble młodzieżowe i dziecięce
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Nowoczesny styl
Budowa hal
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)