Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

30-latek zatrzymany do sprawy narkotykowej. Pomógł policyjny pies

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Ponad 80 gramów marihuany zabezpieczyli szubińscy kryminalni w # pomieszczeniach użytkowanych przez 30-letniego mieszkańca miasta. Miejsca, gdzie przechowywane były zabronione środki wskazał pies do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podejrzany już usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem.

To, że mieszkaniec Szubina może posiadać środki narkotyczne, ustalili w ostatnich dniach kryminalni z miejscowego komisariatu. Swoje informacje funkcjonariusze weryfikowali wczoraj (5.07.22). Bardzo pomocny okazał się pies do wyszukiwania zapachu narkotyków, którego policjanci wykorzystali podczas przeszukania pomieszczeń użytkowanych przez 30-latka.

Funkcjonariusze wykonując czynności zabezpieczyli ponad 80 gramów marihuany, a ich 30-letni właściciel został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu.  Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Szubina usłyszał zarzut  posiadania zabronionych środków, za co odpowie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Decyzją oskarżyciela podejrzany został objęty policyjnym dozorem, a o jego losach zdecyduje sąd.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 32 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Sprzedaż pożyczek. W porównaniu do roku ubiegłego wzrost o 19%

W lipcu 2022 r. firmy pożyczkowe udzieliły łącznie 307,5 tys. nowych# pożyczek o wartości 793 mln zł. W porównaniu do lipca 2021 r. liczba udzielonych pożyczek wzrosła o 19,1%, a wartość o 18,0%.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)