Dziś mamy 7 października 2022, piątek, imieniny obchodzą:

20 września 2022

2021 rok w OSP. Najczęściej wyjeżdżali strażacy z Sadek

fot. arciwum

fot. arciwum

Na terenie gminy Sadki funkcjonują 4 jednostki ochotniczych straży# pożarnych, które skupiają ogółem 156 czynnych członków. Dane te pochodzą z raportu o stanie gminy Sadki za 2021 rok.

Przy OSP w Sadkach i Jadwiżynie działają młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców, które skupiają ok. 30 członków. Jednostki OSP w Sadkach, Jadwiżynie i Anielinach działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Na wyposażeniu jednostek OSP znajduje się podstawowy sprzęt niezbędny do prowadzenia akcji ratowniczo- gaśniczych.
Jak przedstawiała się sytuacja pożarowa na terenie gminy Sadki w roku 2021? Ogółem zanotowano 124 zdarzenia, w tym 43 pożary, 77 miejscowych zagrożeń, 4 alarmy fałszywe. W trakcie tych zdarzeń 4 osoby niestety zginęły, a 14 osób zostało rannych.
Ile razy dane jednostki brały udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych? Najczęściej wyjeżdżali strażacy z OSP Sadki. Mają za sobą 16 pożarów, 47 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. Ochotnicy z OSP Jadwiżyn pracowali przy 12 pożarach i 8 miejscowych zagrożeniach. OSP Anieliny ma za sobą 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy, natomiast OSP Bnin – 6 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

W roku 2021, ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia w tym zakresie, na terenie gminy nie zorganizowano zawodów OSP ani konkursów o tematyce przeciwpożarowej. Gmina udzieliła OSP w Sadkach dotacji celowej w kwocie 16 tys. 200 zł. W roku ubiegłym, oprócz prac bieżących w poszczególnych jednostkach, wykonano termoizolację budynku świetlicy i remizy w Bninie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

Potrzeby psa i kota. Czyli szczęśliwy pupil nie tylko od święta

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest co roku 4 października#. Data ta stała się międzynarodowym świętem praw i dobrostanu zwierząt. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie. Jak to zrobić? Wystarczy każdego dnia zadbać o zaspokojenie potrzeb behawioralnych naszego psa i kota. A z okazji ich święta celebrujmy wspólny czas podczas spaceru, zabawy lub częstując ulubieńca zdrowym smakołykiem.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)