Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

,,Niech nam szumią knieje„. Biwak profilaktyczno – zuchowy

fot. pow.

fot. pow.

Rok szkolny już się skończył. Mimo to w Zespole Szkolno – Przedszkolnym# nadal słuchać wesoły gwar uczniów. 27 czerwca rozpoczął się biwak profilaktyczno- zuchowy i harcerski. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, wśród nich większość stanowiły zuchy z Gromady Wesołe Urwisy oraz harcerze.

Gościliśmy też zaprzyjaźnioną drużynę harcerzy z Kruszyna na czele z druhem Pawłem Jabłońskim. Program biwaku był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zuchy złożyły uroczystą obietnicę zuchową w obecności zaproszonych gości: Komendantki Hufca Nakło phm. Jolanty Maciejewskiej, hm. Bernadety Nikodem, pwd. Bernadety Dziewałtowska-Gintoft, hm. Ryszarda Nowaka, pwd. Adama Dziewałtowskiego-Gintoft.
Następnie do późna rozbrzmiewały zuchowe i harcerskie piosenki i pląsy. W następnych dniach dominowały pogadanki profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zagrożeniami obecnych czasów oraz projekcje multimedialne.

Pomocą w integracji uczestników biwaku było piękne otoczenie naszej szkoły , profesjonalnie i bezpiecznie przygotowana ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza oraz plac zabaw ,,Leśny Kącik” dostosowany do aktywnego i kreatywnego wypoczynku.

Biwak połączony był z jednodniowym wyjazdem do Myślęcinka. Tam dzieci pokonywały trasy parku linowego o różnym stopniu trudności, wszystko pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Wszyscy uczestnicy, z małymi wyjątkami pokonali samego siebie – wybierając i pokonując trasę dostosowaną do swoich możliwości.

W wolnym czasie organizowano zajęcia sportowe, a dla chętnych i odważnych zuchów i harcerzy druh Paweł przygotował grę terenową ,, Nocny Świetlik”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w biwaku. Rodzicom za zaufanie ,Dyrekcji i pracownikom ZSP w Paterku za nieocenioną pomoc i wsparcie. Biwak został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach AKCJI LATO 2022.
Organizatorzy: Anna Lemantowicz, Anna Karolczak. Opiekunowie: Joanna Palka, Agnieszka Jaroszek, Andrzej Dygulski, Dariusz Karolczak. Ze wsparciem druha Pawła Jabłońskiego.

Materiał: A. Jaroszek, A. Karolczak, A. Lemantowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)