Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

„Skrzaty” i „jeżyki” opanowały bibliotekę. Tego dnia nie było nudy

fot. pow.

fot. pow.

Pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” jak# co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. W sposób szczególny podkreśla on rolę czytania i bibliotek oraz zwiększa prestiż zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczeństwa.

W tym wyjątkowym czasie ślesińska biblioteka przygotowała lekcje biblioteczne dla grup przedszkolnych „Skrzaty” i „Jeżyki”. Głośne czytanie książki Rocio Bonilli zachęciło do rozmowy z najmłodszymi o wartości czytania, magicznej mocy książek, ich wpływie na rozwijanie wyobraźni i wiedzy. Książka ta jest świetnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na temat marzeń, roli pasji w życiu człowieka oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Uczniowie klas I-III z miejscowej szkoły wzięli udział w imprezie plenerowej przeprowadzonej przez panią Blankę i Sylwię z grupy „Nie pękaj”, a były to m.in.: zabawy sportowo-ruchowe oraz z chustą, tańce, modelowanie balonów, bańki mydlane, a także maty animacyjne.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek dobiega końca, dlatego pragniemy podziękować Wam, Drodzy Czytelnicy za to, że jak co roku nie zapomnieliście o bibliotekach, chętnie i często nas odwiedzaliście. Wasza obecność sprawia, że nasze starania mają sens i czujemy się potrzebni. Do zobaczenia w bibliotekach.

Materiał: Justyna Widawska - PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)