Dziś mamy 7 lipca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

07 maja 2022

„Inny” oznacza „wyjątkowy”, bo każdy z nas jest inny. Ważna lekcja świadomości i tolerancji

fot. powierzone

fot. powierzone

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W Szkole Podstawowej # nr 2 do klas integracyjnych uczęszczają uczniowie, którzy są dotknięci tym zaburzeniem.

Nie tylko w tym miesiącu, ale przez wszystkie lata nauki zwracamy uwagę na kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. 27 kwietnia 2022 r. uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się osoby ze spektrum autyzmu. 

Wielkie wrażenie wywarły prawdziwe historie rodzin, które każdego dnia pomagają swoim bliskim odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Nie zawsze jest ona łatwa. Niestrudzenie pomagają im przezwyciężyć  strach, niepewność. Podczas spotkania odbyła się także prelekcja filmu animowanego o autyzmie – uzmysłowiło to nam w jaki sposób mogą odbierać bodźce zewnętrzne z otoczenia. Uwagę także zwróciły plakaty popularyzujące wiedzę o autyzmie, które zostały wykonane przez uczniów.

Na zakończenie głos zabrał uczeń, który opowiedział wszystkim zgromadzonym swoją historię, podzielił się swoimi marzeniami, a także ku uciesze zebranych pozytywnie odniósł się do kolegów, koleżanek a także nauczycieli, z którymi przebywa każdego dnia w Szkole Podstawowej nr 2. To była dla nas wszystkich wielka lekcja świadomości i tolerancji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za zaangażowanie i codzienną pracę! Podziękowania składamy także uczennicom klasy III a, które całą uroczystość uświetniły tańcem.

Program przygotowały nauczycielki wspomagające pracujące w klasach integracyjnych.

materiał: M. Jankowska, M.Stachowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)