Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 października 2012
Zaproszenie na spotkanie

„Niepospolici mieszkańcy powiatu nakielskiego”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle zaprasza na spotkanie z cyklu „Niepospolici mieszkańcy powiatu nakielskiego”#, które odbędzie się w czwartek, 25 października br. o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1. Gościem będzie ks. prof. Bogdan Czyżewski, który opowie o pisarzach starochrześcijańskich oraz epoce, w której żyli. Wstęp wolny.

Ks. Prof. Bogdan Czyżewski urodził się w 1962 r. w Nakle n. Not., szkołę podstawową ukończył w Sadkach. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im.B.Krzywoustego w Nakle. Studiował  filozofię i teologię w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. W latach 1988-1992 odbył studia specjalistyczne z zakresu patrologii w Instytucie Katolickim w Paryżu, uwieńczone obroną licencjatu z teologii patrystycznej i dyplomem capacite doctorale. Pracę doktorską obronił w Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie w roku 1995. Habilitował się w 2003 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W roku 2005 mianowany profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykłada na Wydziale Teologicznym UAM patrologię, historię Kościoła starożytnego i język łaciński. Dotychczas wypromował 66 magistrantów, prowadzi seminarium doktoranckie. Jest autorem 8 książek, ponad 70 artykułów w czasopismach naukowych z zakresu patrologii i historii Kościoła starożytnego.

źródło: PiMBP w Nakle

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)