Dziś mamy 17 maja 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

07 maja 2022

„Inny” oznacza „wyjątkowy”, bo każdy z nas jest inny. Ważna lekcja świadomości i tolerancji

fot. powierzone

fot. powierzone

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W Szkole Podstawowej # nr 2 do klas integracyjnych uczęszczają uczniowie, którzy są dotknięci tym zaburzeniem.

Nie tylko w tym miesiącu, ale przez wszystkie lata nauki zwracamy uwagę na kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. 27 kwietnia 2022 r. uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się osoby ze spektrum autyzmu. 

Wielkie wrażenie wywarły prawdziwe historie rodzin, które każdego dnia pomagają swoim bliskim odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Nie zawsze jest ona łatwa. Niestrudzenie pomagają im przezwyciężyć  strach, niepewność. Podczas spotkania odbyła się także prelekcja filmu animowanego o autyzmie – uzmysłowiło to nam w jaki sposób mogą odbierać bodźce zewnętrzne z otoczenia. Uwagę także zwróciły plakaty popularyzujące wiedzę o autyzmie, które zostały wykonane przez uczniów.

Na zakończenie głos zabrał uczeń, który opowiedział wszystkim zgromadzonym swoją historię, podzielił się swoimi marzeniami, a także ku uciesze zebranych pozytywnie odniósł się do kolegów, koleżanek a także nauczycieli, z którymi przebywa każdego dnia w Szkole Podstawowej nr 2. To była dla nas wszystkich wielka lekcja świadomości i tolerancji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za zaangażowanie i codzienną pracę! Podziękowania składamy także uczennicom klasy III a, które całą uroczystość uświetniły tańcem.

Program przygotowały nauczycielki wspomagające pracujące w klasach integracyjnych.

materiał: M. Jankowska, M.Stachowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)