Dziś mamy 25 października 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

„Czytanie wzmacnia” hasłem tegorocznej edycji nocy w bibliotece

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 9 - 10 października 2021 r. Biblioteka oraz# Wiejski Dom Kultury w Ślesinie włączyły się do VII ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, której hasłem przewodnim było: „Czytanie wzmacnia”.

W przygotowanym programie na uczestników czekało wiele atrakcji. Wieczór rozpoczął się gimnastyką z książką, były też kalambury oraz zabawa „piłka parzy”. O godzinie 19:00 wszyscy obejrzeli transmisję on-line z uroczystej inauguracji Nocy Bibliotek. Nie mogło oczywiście zabraknąć odczytania wiersza napisanego specjalnie na tę okazję przez Joannę Mueller „Co to za tuba, co to za wzmacniacz?”.

Po kolacji wyświetlono norweski film towarzyszący tegorocznej akcji, pt.: "Operacja Człowiek w czerni” w reżyserii Grethe Bøe-Waal. To kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2". Do godziny 00:30 czas wypełniło „nocne granie”, czyli dyskoteka piżamowa z konkursami w tle oraz nauką tańca „rodeo” i „belgijka”.

Mimo dużego zmęczenia udało się przeprowadzić w bibliotece maraton czytelniczy, a trzeba przyznać, że czytane teksty Małgorzaty Strzałkowskiej „Wiersze spod Pszczyny” nie były łatwe. Przed snem dzieci dzieliły się informacjami na temat zwierząt w Polsce, które prowadzą nocny tryb życia i doskonale potrafiły odgadnąć ich odgłosy. O godzinie 6 była pobudka, wielkie pakowanie swoich rzeczy i po śniadaniu wszyscy wrócili do swoich domów.

Opinie uczestników zawarte w przygotowanych ankietach wskazują na to, że z pewnością nie była to jedyna noc w bibliotece i WDK w Ślesinie, tak więc do zobaczenia w przyszłorocznej akcji.

Materiał: Justyna Widawska - PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)