Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

„Aktywni dla siebie”. Członkowie klubu odwiedzili tężnie solankowe

fot. pow.

fot. pow.

We wtorek 20.07.2021 roku odbył się wyjazd do# Ciechocinka w ramach projektu „Aktywni dla siebie” realizowany przez Klub Turystyki „Noteć”. Był to drugi z dwóch zaplanowanych wyjazdów projektowych.

Celem naszej wyprawy było zwiedzenie tężni solankowej w Ciechocinku, która jest naturalnym inhalatorem i zbliżona jest do klimatu panującego nad morzem.

Najwięcej czasu spędziliśmy zwiedzając ciekawe obiekty położone na trasie Szlaku Solankowego. Zobaczyliśmy m.in. Fontannę Grzybek, z której tryskała woda solankowa (sprawdziliśmy – faktycznie, woda jest bardzo słona), Tężnie Solankowe, Grotę Solankową, Zegar Słoneczny. Dużo spacerowaliśmy po parku, w którym były ciekawe roślinne rzeźby zwierząt i ptaków oraz przepiękne fontanny i kobierce kwiatów.

Tężnie solankowe doskonale oczyszczają płuca z zanieczyszczeń i wzmacniają odporność na infekcje górnych dróg oddechowych. Mikroklimat tworzony przez tężnie solankowe jest jednym z najprostszych sposobów prowadzenia profilaktyki zdrowotnej, a ogólnodostępny dostęp do kuracji solankowych daje możliwość poprawy zdrowia dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

Tężnia to również ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego czasu jak również atrakcja turystyczna jaką daliśmy w tym dniu uczestnikom projektu.

Ostatnim punktem był wspólny posiłek obiadowy dla uczestników wyjazdu w restauracji.

Pod koniec dnia wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.

Materiał: Tadeusz Kunikowski

 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 5 (9)

    bardzooburzony, w dniu 21-07-2021 13:18:39 napisał:

    Ilu z uczestników spełnia to kryterium naboru do projektu? 1. Przynależność do grupy osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w rozumieniu wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa z wykorzystaniem środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2014-2020 tj. bycie osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu - źródło weryfikacji: oświadczenie uczestnika (z pouczeniem o odpowiedzialności za składanie oświadczeń niezgodnych z prawdą), zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia lub orzeczenie o niepełnosprawności/legitymacja osoby niepełnosprawnej. Ci, którzy naprawdę znajdują się w ww sytuacji nie mają dostępu do informacji albo zbyt późno jest to podane do publicznej wiadomości. Akurat wszystkich uczestników kojarzę i ubóstwo raczej im nie dokucza.........

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Jedni na urlop, drudzy do biur. Powroty firm do pracy stacjonarnej

Co czwarta firma spodziewa się powrotu do biura w# czasie wakacji. Ponad 70% firm zapytanych przez Dailyfruits przewiduje powrót do biura w 2021 roku. Jak pokazały wyniki badania „Powrót firm do biura a pandemia Covid-19”, szybciej wrócą firmy pracujące hybrydowo – w tym gronie aż 91% spodziewa się całkowitego powrotu do biur w 2021 roku. Na jakich zasadach firmy będą wracać? Co myślą o powrotach pracownicy?

(czytaj więcej)
0

Alkohol i brawura. Główne przyczyny wypadków nad wodą

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w# miniony weekend utonęło w Polsce 13 osób, a od początku czerwca już w sumie 116. Alkohol, brawura, niedostateczne umiejętności oraz skoki do wody - są od lat wymieniane jako główne przyczyny wypadków nad wodą. Nie można jednak zapominać, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo wczasowiczów spoczywa również na właścicielach i administratorach kąpielisk.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)