"Gęś filmowa". Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży
fot. Wręczenie nagród ubiegłorocznym konkursie plastycznym z okazji Kujawsko-Pomorskiej Gęsiny na św. Marcina. Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Startują nasze konkursy ogłaszane w ramach akcji# "Kujawsko-Pomorska Gęsina na świętego Marcina". Jako pierwszy ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży "Gęs filmowa".
Puśćcie wodze fantazji i wyobraźcie sobie świętomarcińską gąskę jako bohaterkę filmu. Wkrótce ruszy także konkurs na relacje z rodzinnego celebrowania dnia 11 listopada przy gęsinie dla rodzin i Kół Gospodyń Wiejskich.
Temat tegorocznego gęsinowego konkursu plastycznego brzmi "Filmowa gęś". Co stałoby się, gdyby świętomarcińska gąska zapragnęła zostać gwiazdą srebrnego ekranu? W jakim filmie mogłaby wystąpić-komedii, kreskówce, a może zostałaby superbohaterką ratującą świat? Narysujcie pracę na zadany temat dowolną techniką, ale musi być to praca płaska, a jej maksymalny format to A3. Szczegółowe informacje w załączonym regulaminie konkursu.
– Jestem przekonany, że uczestnicy konkursy plastycznego z okazji ,,Kujawsko-Pomorskiej gęsiny na św. Marcina” ponownie zaskoczą kreatywnością i pomysłowością. Zapraszam do udziału w konkursie, czekają na Was atrakcyjne nagrody . Zwycięskie i wyróżnione prace przekażemy na licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz podczas Balu Marszałka – zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.
Do konkursu można zgłosić tylko jedną pracę. Prace należy nadsyłać w terminie od 21 października do 8 listopada 2023 roku (decyduje data wpływu pracy do organizatora) lub dostarczyć osobiście do punktu podawczego na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219
z dopiskiem "Konkurs plastyczny gęsina".
Do zgłoszenia należy dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów (która jest załącznikiem do regulaminu konkursu). Na odwrotnej stronie pracy prosimy podać dane kontaktowe: imię, nazwisko i wiek autora pracy, imię, nazwisko i telefon opiekuna lub rodzica, z którym należy się kontaktować w przypadku wygranej, a także miejsce zamieszkania.
W tym roku prace będą oceniane nie w trzech, a w czterech kategoriach wiekowych:
- kategoria I: do lat 7,
- kategoria II: 8-10 lat,
- kategoria III: 11-13 lat,
- kategoria IV: 14-18 lat.
Laureaci w dwóch młodszych kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe (m.in. zestawy plastyczne, książki, gry planszowe, zestawy klocków), zaś w kategoriach 11-13 lat i 14-18 lat – bony zakupowe. Laureatów [poinformujemy o wygranej telefonicznie i zaprosimy do Urzędu Marszałkowskiego na uroczyste wręczenie nagród.
Wkrótce ogłosimy również konkurs na relację ze wspólnego spędzania czasu przy daniach z gęsiny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
- Pliki do pobrania
- Regulamin konkursu plastycznego gęsina 2024.pdf
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zmiany w prawie oświatowym. Co zakłada przyjęty projekt ustawy?
Rada Ministrów przyjęła 29 października br. przygotowany przez# Ministra Edukacji projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.
(czytaj więcej)Spodziewany wzmożony ruch. Najbliższy czas wymagający dla kierowców
W najbliższych dniach spodziewamy się wzmożonego ruchu# na drogach krajowych. Dlatego podjęliśmy działania, których celem jest ułatwienie kierowcom sprawnego i bezpiecznego podróżowania. Jednak pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych. Apelujemy - jak najwięcej rozsądku, jak najmniej brawury za kierownicą!
(czytaj więcej)Ołowiana kapsuła czasu. Niezwykłe odkrycie podczas prac remontowych
Podczas trwających dużych prac remontowych# Kościoła Rektorskiego Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny „Klarysek” w Bydgoszczy znaleziona została ołowiana kapsuła czasu.
(czytaj więcej)Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach
Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!