Dziś mamy 18 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2024

Czarni wykonali plan. Złe wieści dotarły jednak z Chwaliszewa

W przedostatnim meczu w tegorocznych zmaganiach piłkarskich# w B – klasie Czarni Nakło zmierzyli się na własnym boisku z Gryfem II Sicienko. Piłkarze plan wykonali i odnieśli zwycięstwo, ale do awansu potrzebny będzie cud.

W 21. kolejce rozgrywek piłkarskich o mistrzostwo B – klasy Czarni Nakło podejmowali na własnym boisku Gryf II Sicienko. Podopieczni Piotra Grudy wiedzieli jaka jest stawka tego starcia i inny wynik niż zwycięstwo nie wchodził w grę, jeśli chcieli przedłużyć swoje szanse na awans do A – klasy. Wygranie z zespołem Gryfu to jednak była tylko połowa tego co musiało się wydarzyć w tej serii gier. Druga część aktu miała miejsce w Chwaliszewie, gdzie Orzeł Kcynia mierzył się z KS Brzozą. Czarni podeszli do tego spotkania bardzo zmotywowani, co szybko przyniosło efekt w postaci dwóch bramek. Najpierw na listę strzelców wpisał się Kamil Sobieszczyk, a następnie Jakub Rożek. Goście po kilkunastu minutach nieco się otrząsnęli i zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Tuż przed przerwą mocny cios wyprowadzili jednak gospodarze, a można powiedzieć, że wreszcie do bramki przeciwnika trafił Kamil Wisiorek. Nakielski napastnik wcześniej miał bowiem kilka okazji, których jednak nie było w stanie wykorzystać.

Druga połowa była równie ciekawa co ta pierwsza. Nie minął kwadrans gry i po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sobieszczyk. Czarni prowadzili już 4:1, ale Gryf nie zamierzał się poddawać. Przez kolejne minuty nie był jednak w stanie odrobić tak dużej straty, choć był bliski zdobycia bramki kontaktowej z rzutu karnego. Ostatecznie przyjezdni dołożyli do swojego dorobku jedno trafienie i mecz na nakielskim stadionie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Miejscowi piłkarze wykonali częściowo plan, więc swoje oczy skierowali w kierunku Chwaliszewa. Orzeł Kcynia po zaciętej rywalizacji uległ jednak gościom z Brzozy, więc Czarni potrzebują już tylko cudu, żeby napisać piękną historię i wywalczyć awans do A – klasy, który po rundzie jesiennej wydawał się niemożliwy. Jak tu mieć jednak nadzieję, gdy KS Brzoza w ostatnim spotkaniu sezonu podejmuje na własnym boisku Hutnik Tur?. Oczywiście nic nie ujmując piłkarzom gości, którzy już nieraz pokazali waleczną postawę.