"Środek naszego zbawienia – modlitwa" . Konkurs dla uczniów
fot. Marcin Jarzembowski
„Środek naszego zbawienia – modlitwa” – to myśl przewodnia konkursu #organizowanego przez Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej, do którego przed Rokiem Jubileuszowym zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Dokładnie 21 stycznia, Ojciec Święty Franciszek oficjalnie rozpoczął Rok Modlitwy. „To czas, który prowadzi nas do Jubileuszu 2025 roku i dlatego konieczne jest przygotowanie się do tego szczególnego roku łaski poprzez intensywną, żarliwą, prawdziwą i szczerą modlitwę. Cały rok poświęcony jest nie tylko modlitwie, ale także ponownemu odkryciu wartości modlitwy osobistej i jej absolutnej potrzeby w życiu każdego człowieka, Kościoła i całego świata (…). Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, by na nowo odkryć wielkość modlitwy, jako dialogu z najlepszym Przyjacielem” – napisano w zachęcie.
Wśród celów wymieniono: przygotowanie do Jubileuszu Roku 2025; owocne podsumowanie Roku Modlitwy wśród dzieci i młodzieży naszej diecezji; ukazanie potrzeby modlitwy w życiu każdego człowieka, Kościoła i świata; odkrycie wartości modlitwy; wsparcie relacji z Jezusem dzieci i młodzieży; pobudzenie do refleksji nad własną wiarą i zaangażowanie we współczesnym świecie; promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży; rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i talentów.
Prace, które należy nadsyłać do 20 grudnia, oceniane będą w kategoriach plastycznej i literackiej. Współorganizatorami wydarzenia pod patronatem biskupa bydgoskiego – Krzysztofa Włodarczyka – są Katarzyna Dobosz – katecheta w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią oraz oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.
Więcej tutaj
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)