Wiadomości z regionu
Pijany 25-latek na kradzionym rowerze. Wypatrzony przez monitoring
fot. powierzone
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu #25-latkowi z Sępólna Krajeńskiego. Mężczyzna odpowie za kradzież roweru o wartości dwóch tysięcy złotych. Teraz o dalszym losie złodzieja zadecyduje sąd.
Sępoleńscy policjanci w miniony poniedziałek (28.10.2024) zostali powiadomieni o kradzieży roweru sprzed jednego z lokali na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim. O przestępstwie zawiadomiła właścicielka roweru, która wartość strat oszacowała na dwa tysiące złotych. Sprawą zajęli się sępoleńscy kryminalni, którzy następnego dnia ustalili i zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego czynu mieszkańca Sępólna Krajeńskiego. Policyjnym śledczym w ustaleniu sprawcy pomógł między innymi miejski monitoring, dzięki któremu wytypowali podejrzanego. 25-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy jechał skradzionym jednośladem, w rejonie miejsca swojego zamieszkania. Dodatkowo, w trakcie zatrzymania mężczyzny okazało się, że kierował on rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,7 promila alkoholu. 25-latek trafił do policyjnego aresztu, a rower został zabezpieczony. Wczoraj (30.10.2024) mundurowi przedstawili amatorowi cudzych rzeczy zarzuty kradzieży.
Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.
Materiał: KPP w Sępólnie Krajeńskim
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
zxc, w dniu 04-11-2024 04:37:02 napisał:
odpowiedz
obserwatorka, w dniu 04-11-2024 09:07:53 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!