Kolejna nagroda dla Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku!

fot. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
29 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła #się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Lodołamacze 2020.
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2020” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda. Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.
Kapituła Konkursu Regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oceniła zgłoszenia w 7 kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek, Instytucja, Rehabilitacja Społeczno-zawodowa, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez Barier.
Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, jako miejsce w którym stacjonują trzy instytucje: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dzienny Dom Pobytu zajęło I miejsce w kategorii Przyjazna Przestrzeń.
Nagrodę w imieniu Powiatu Nakielskiego odebrali: Tadeusz Sobol – starosta nakielski oraz Agnieszka Heftowicz – dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Zdaniem organizatorów konkursu „Przyjazna Przestrzeń” to nie tylko oczekiwanie osób z niepełnosprawnością. Warto promować miejsca, gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich, jest przestrzenią społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze.
Tytuł honorowy otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2020 roku przyznano również tytuł Lodołamacza Specjalnego - Ks. Stanisław Łada – proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim oraz wyróżnienie: Jadwiga Marzjan – Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Biskupcu.
I miejsce w tak prestiżowym konkursie to ogromne wyróżnienie. Kolejnym etapem będzie finał konkursu, którego rozstrzygnięcie odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Trzymamy kciuki!
Materiał: Emilia Marach, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria












Czytaj również
- W Orlu również święcono pokarmy. Wielkanocna tradycja
- Mieszkańcy zgromadzili się w świetlicy. Proboszcz poświęcił pokarmy
- Dom opieki dziennej dla seniorów. Kiedy rozpoczną się prace remontowe?
- Gmina zamierza dalej doceniać. Nagrody dla sportowców i ich trenerów
- Niska frekwencja na zebraniu. Tematów do dyskusji nie brakowało.
Śmigus-dyngus. Symboliczne budzenie przyrody do życia

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Człowiek z pasją. Stanisław Gill i jego zachwycające prace z zapałek

Ludzi utalentowanych w powiecie nakielskim nie brakuje.# Jedni ochoczo dzielą się ze światem swoją pasją, jednakże są również tacy, którzy oddają się jej wyłącznie w domowym zaciszu i nie szukają większego rozgłosu. Bez wątpienia do grona takich osób zalicza się pochodzący z Mroczy Stanisław Gill.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)