Dziś mamy 2 stycznia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

25 października 2024

Dzień Czystego Powietrza. Przygotowano specjalne konkursy

fot. Urząd Miejski w Kcyni

fot. Urząd Miejski w Kcyni

Urząd Miejski w Kcyni po raz czwarty będzie organizatorem #Dnia Czystego Powietrza, który przypada 14 listopada. W związku z tym zapraszamy do udziału w konkursach towarzyszących tej inicjatywie, które odbywają się pod patronatem Burmistrza Kcyni.

Miło nam poinformować, że na jeden z tych konkursów - DRUGIE ŻYCIE PLASTIKOWEJ BUTELKI - EDYCJA II - udało się pozyskać Gminie Kcynia kwotę 4500 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Konkurs "DRUGIE ŻYCIE PLASTIKOWEJ BUTELKI-EDYCJA II”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie indywidualnie jednej pracy z wykorzystaniem materiałów wtórnych m.in. butelek plastikowych. Konkurs adresowany jest do uczniów przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych uczęszczających do szkół na terenie Gminy Kcynia.

Kategorie konkursu:

- kat. I –  przedszkole i „zerówki”

- kat. II – uczniowie klas I-III

- kat. III – uczniowie klas IV-VIII.

Do pracy konkursowej należy dołączyć informacje dotyczące uczestnika konkursu: imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa szkoły oraz formularz zgłoszenia. Prace powinny być odpowiednio utrwalone i zabezpieczone oraz dostarczone do siedziby Urzędu Miejskiego w Kcyni w dniu 14 listopada 2024 r. do godz. 15.00. Regulamin konkursu oraz formularz w załączeniu.

KONKURS DLA SZKÓŁ-EKOBANER

Konkurs plastyczny dla szkół z terenu gminy Kcynia. Jedna szkoła zgłasza jeden baner!!! Tematyka ekologiczna, technika dowolna. Baner na odwrocie musi być opisany nazwą szkoły. Przynosimy go w dniu wydarzenia “Dzień Czystego Powietrza” - 14 listopada o godz. 10.00 - Rynek w Kcyni. Nagrodzimy 3 szkoły!

Materiał: Anna Duda-Nowicka / Urząd Miejski w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy

Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)
0

Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok

Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.

(czytaj więcej)