Dziś mamy 1 sierpnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

27 maja 2013
I Bieg Przełajowy

Biegali urokliwą Doliną Noteci

fot. DW / KB

fot. DW / KB

I Bieg Przełajowy Doliną Noteci za nami. W niedzielne przedpołudnie ponad 150 biegaczy wyruszyło na piętnastokilometrową trasę biegnącą wzdłuż urokliwej Doliny Noteci, z metą w centrum Nakła.

Natura okazała się łaskawa dla biegaczy, którym na trasie nie towarzyszył zapowiadany wcześniej deszcz, a tylko delikatnie przedzierające się przez chmury słońce i lekki przeciwny wiatr.

Zwycięzcami zostali: Kamil Nartowski, który pokonał trasę w czasie 49:55, oraz Maria Orłowska-Bednarz z wynikiem 1:08.55.

Zawodnicy wyruszyli na trasę o godzinie 11:30 z miejscowości Występ koło Noteci, by zmierzyć się z trasą wiodącą Doliną Noteci. Pierwsze 7-8 kilometrów to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych, najbardziej przyrodniczych i najciekawszych odcinków biegowych w Polsce. Bieg wzdłuż meandrującej Noteci obfitujący w liczne zbiegi i podbiegi, wśród kwitnących lasów i pól - to trzeba zobaczyć samemu. Niestety druga część dystansu jest dużo słabsza - zwłaszcza 2 kilometrowy, monotonny odcinek asfaltową szosą. Ten element do poprawki za rok.

Ze zdecydowaną przewagą na mecie trasę mająca około 14.5 kilometra najszybciej pokonał Kamil Nartowski z Brodnicy, zwyciężając z trzy minutową przewagą nad Damianem Piernikowskim (52:55). Podium uzupełnił reprezentant Bydgoszczy Grzegorz Maczyński 53:16.

I Bieg Przełajowy Doliną Noteci - mężczyźni:
1. Kamil Nartowski – 49:55
2. Damian Piernikowski – 52:55
3. Grzegorz Maczyński – 53:16
4. Daniel Taras – 54:09
5. Andrzej Jaranowski– 54:25
6. Wojciech Lutowski – 55:22

Wśród kobiet linię mety jako pierwsza przekroczyła Maria Orłowska-Bednarz, która była jedyną kobietą jakiej udało się złamać granicę 1:10:00. Blisko dwie minuty za nią na mecie zameldowała się Izabela Murawiec z czasem 1:10.34. Z wynikiem 1:12.07 trzecie miejsce zajęła Marta Grzelak.

I Bieg Przełajowy Doliną Noteci – kobiety:
1. Maria Orłowska-Bednarz– 1:08
2. Izabela Murawiec– 1:10.34
3. Marta Grzelak – 1:12.07
4. Agnieszka Magusiak – 1:13.27
5. Honorata Nędzusiak – 1:13.45
6. Alicja Walendziak - 1:14.26

Choć była to inauguracyjna edycja, bieg został bardzo dobrze przyjęty przez biegaczy, którzy chwalili organizatorów przede wszystkim za wyznaczenie ciekawej, ale i wymagającej trasy. W pakiecie startowym czekała na każdego zawodnika koszulka, zaś na mecie biegacze otrzymali pamiątkowy medal.

Uroku imprezie dodawał fakt, że niedzielne popołudnie było w całym mieście świętem nie tylko biegowym. Bieg stanowił część Jarmarku św. Wawrzyńca, na którym biegacze po biegu mogli skosztować regionalnych wyrobów na kilkudziesięciu fantastycznych stoiskach.

Imprezę należy uznać za bardzo udaną, zwłaszcza, gdy wziąć pod uwagę jej debiutancką edycję. W tym roku limit uczestników wynosił 200 osób - niestety wielu z zapisanych nie przyjechało blokując innym biegaczom możliwość udziału. Organizatorzy zapowiedzieli zwiększenie przyszłorocznej liczby uczestników do 400. Idziemy o zakład, że zgłoszenia do edycji 2014 - gdy tylko ruszą - wyczerpią się w ciągu kilku dni.

materiał: www.maratonypolskie.pl

Oceń artykuł: 163 161

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Budowa hal
Zadaj pytanie
40PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Zasięgnij porady grzyboznawcy. Popularna kurka mylona z lisówką

Zanim wyruszycie na #grzybobranie zwróćcie uwagę na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nowe strefy ochrony ptaków w naszym województwie. Obowiązują zakazy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska# w Bydgoszczy regularnie aktualizuje strefy ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków.

(czytaj więcej)
0

Historia drogownictwa. Jakich narzędzi i maszyn używano dawniej?

Jak dawniej budowano drogi, jakich narzędzi i maszyn używano? #Czy za worek mąki da się wybudować drogę? Jakie inne ciekawostki skrywa historia budowy dróg? Poznajmy historię urządzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie wybudowania nowej drogi - walca drogowego.

(czytaj więcej)
0

Unikalne na skalę europejską. Ciechocińskie tężnie mają 200 lat

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni #solankowych w Ciechocinku. Administrowany przez marszałkowską spółkę symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)